Direct naar inhoud

Trainen bij mensen met MS volgens Methode Libra

Wil jij als therapeut mensen met Multiple Sclerose (EDSS < 6,5) optimaal begeleiden in hun fysieke training? Tijdens deze tweedaagse cursus leer je werken volgens de Methode Libra, een aanpak die zich richt op het verbeteren van spierfunctie, cardiorespiratoire fitheid en functionele vaardigheden bij mensen met MS. De cursus vindt plaats op 30 en 31 januari 2026 op locatie Blixembosch. Inschrijven kan via dit bericht.

De Methode Libra is een praktijkgerichte aanpak voor het verbeteren van de fysieke capaciteit bij mensen met Multiple Sclerose (MS). Deze methode is een evidence based practice en is inmiddels wetenschappelijk onderzocht. Deze aanpak wordt in aangepaste vorm toegepast in meerdere revalidatiecentra in Nederland, waaronder Libra, Basalt, Amsterdam UMC, Merem en De Hoogstraat.

Wat de Methode Libra uniek maakt, is dat kennis uit de (sport)literatuur en trainingswetten specifiek is toegepast op mensen met MS. Methode Libra richt zich op drie pijlers:

  • Spierfunctie
  • Cardiorespiratoire fitheid 
  • Functionele vaardigheden

Elke fase is gebaseerd op bewezen trainingsprincipes en wordt afgestemd op de individuele hulpvraag, fysieke situatie en doelen van de cliënt. Deze gestructureerde aanpak zorgt voor samenhang in het behandeltraject en versterkt niet alleen de fysieke capaciteit, maar ook het zelfvertrouwen en de zelfstandigheid van mensen met MS.

Om professionals in de eerste en tweede lijn vertrouwd te maken met deze methode, organiseert Libra een tweedaagse cursus  op locatie Blixembosch (Eindhoven):

Je leert een veilig en effectief trainingsprogramma opstellen voor mensen met MS (EDSS < 6,5), gericht op het verbeteren van spierfunctie , cardiorespiratoire fitheid en functionele vaardigheden. Dit gebeurt op basis van inspanning fysiologische en trainingskundige principes.

Je oefent met het afnemen van de Talktest en Steep Ramp Test, het opstellen van trainingsschema’s en het toepassen van trainingsprincipes bij mensen met MS. Ook leer je hoe je trainingsintensiteit monitort en bijstuurt, en hoe je rekening houdt met omstandigheden zoals vermoeidheid, spasme of zaken zoals autonome disregulatie.

Na afloop kun je:

  • Trainen bij mensen met MS volgens de Methode Libra toepassen in je eigen praktijk
  • Effectieve trainingsprogramma’s opstellen en aanpassen
  • Specifieke motorische vaardigheden trainen, afgestemd op de individuele problematiek

Meer informatie:
De tweedaagse cursus vindt plaats op 30 en 31 januari 2026 op locatie Blixembosch (Eindhoven). Meer informatie over de cursus volgt binnenkort. Houd onze website en sociale media in de gaten voor updates. Inschrijven voor deze cursus is nu al mogelijk via deze link. Let op: er zijn maar een beperkt aantal plaatsen beschikbaar, dus wees er snel bij!